studio29, byt pro dva na vinohradech, kuchyne

Byt pro dva na Vinohradech

Praha, 2021

studie, projekt, realizace

foto: archiv majitele

Kompletní rekonstrukce malého bytu na Vinohradech (byt je vlastně veliký, ale jen jedna část prošla rekonstrukcí – druhá, v relativně dobrém stavu, je zamýšlena pro pronájem). 

Zadáním bylo spojit nesmyslnou nudličku kuchyně s vedlejší místností a vytvořit tak obývací prostor s jídelnou a kuchyňským koutem, a přeměnit pidikoupelnu na plnohodnotnou koupelnu se samostatným WC.  Z ložnice byla vyčleněna samostatná šatna.

Velká pozornost byla věnována i technickým záležitostem souvisejícím se samostatným používáním obou částí bytu – tedy i rozdělení vytápění, elektriky atd. 

Na míru vyrobená kuchyně využívá celou výšku místnosti a přilehlou niku, do které se skryla mikrovlnka a úložné prostory. Na ostrůvek navazuje dubový jídelní stůl s židlemi (obojí od TONu).

Z kuchyně se posuvnými dveřmi vchází do koupelny, která je dále průchozí do WC – což je sice dost netypické řešení, ale pro byt obývaný jen dvěma lidmi jsme ho vyhodnotili jsme jako zcela vyhovující.

Byt je laděn do nadčasové kombinace bílé barvy a dubového dřeva s černými industriálními akcenty – kovová svítidla a spotřebiče. Jednobarevná dlažba i obklad v koupelně jsou nevtíravě zajímavé netradičnám formátem – šestiúhelníky (nebo slovy majitele “benzenová jádra”) na zdech a krychličky na podlaze.