byt na zizkove, studio29

Rekonstrukce bytu na Žižkově

Praha

STUDIE, PROJEKT, REALIZACE

foto Martin Kocich

Několik let od rekonstrukce jiného bytu se na mě obrátili stejní klienti: rodina se rozrostla o nového člena, další na sebe určitě nenechá dlouho čekat a byt bez dětského pokoje přestal dostačovat. Jako zázrakem byl na výměnu větší byt ve stejném domě, jen o dvě patra níž.

Původní dispozici 3+1 s kamrlíčkem (původně pokojíkem pro služku) jsme jednoduchou úpravou změnili na 4+kk – kromě obývacího prostoru s kuchyňským koutem má byt ložnici rodičů, velký dětský pokoj a pracovnu, která v budoucnosti může sloužit jako druhý dětský pokoj.

Přáním majitelky bylo vybudouvat druhou samostatnou koupelnu rodičů – ta vznikla oddělením části ložnice.

Majitelé měli jasnou představu o materiálovém řešení bytu – dřevo v teplém odstínu a černé industriální doplňky. Barevnost měla být tlumená – jako barevná paleta nakonec posloužila terrazzová dlažba s odstíny rezavé, modré a zelené.

Během rekonstrukce byly oškrábáním odkryty vrstvy starých maleb a zelenavý odstín v obývacím prostoru přesně ladil do návrhu. Po penetraci je z něj fantastický barevný akcent.

Velkou péči a nemalé finance majitelé věnovali repasi původních prvků bytu: parket, oken, dveří, mosazných klik, terrazzové podlahy v hale.

Na míru byly navrženy obě koupelny a WC, kuchyně, obýváková stěna a veškeré úložné prostory v bytě.